Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Odkurzacz, odkurzanie  (Przeczytany 6466 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« : 2005-02-14, 22:34 »
Od jakiegoś czasu namawiam mamę na nowy odkurzacz, stary ledwo sie trzyma. No i mama zleciła mi się dowiedzieć "gdzieś" czy są jakieś odkurzacze dobrze zbierające sierść, psią sierść? :?: Słytszeliście o czymś takim?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #1 : 2005-02-14, 22:43 »
Każdy od 1200 - moc silnika - dobrze zbiera kudełki, a jeszcze jak ma ssawke ze szczoteczkami to miodzio.
Ja takim psa odkurzam  :lol:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #2 : 2005-02-14, 23:23 »
Moja mama też chce kupić nowy odkurzacz i taki malutki mimo że są drogie ale też bardzo dobrze ciągną i byśmy sie uporali z dolegliwością zostawiania wszędzie kłaków mojego kocura. :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedz #2 : 2005-02-14, 23:23 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #3 : 2005-02-14, 23:31 »
Cytuj

taki malutki mimo że są drogie


Moja mama nie chce malutkiego, bo mówi, że mało sie w nim mieści, nie? :?:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #4 : 2005-02-14, 23:32 »
To też prawda ale ja mam małe mieszkanie 2 pokojowe 40 metrow  :wink:
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #5 : 2005-02-14, 23:36 »
ja nie mam problemu z psia sierścia , bo sznaucerki nie gubia sierści.
A jeżeli chodzi o odkurzacz to barzdzo dobre sa te z filtrem wodnym.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #6 : 2005-02-14, 23:40 »
O nie słyszałem o tkich ale sznaucerki mają sztywną sierść dlatego :)

O co chodzi dokladnie z tymi odkurzaczami o filtru wodnym :>?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #7 : 2005-02-14, 23:42 »
Cytuj

barzdzo dobre sa te z filtrem wodnym


Hm... muszę się zainteresować, bo nie kojarzę jak to działa... :oops:

Cytuj

ja nie mam problemu z psia sierścia , bo sznaucerki nie gubia sierści.


Szzzpaner... :)  :D
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #8 : 2005-02-14, 23:43 »
charon to było stwierdzenie niedoświadczonej osoby nie wiedzącej nic o tej rasie  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedz #8 : 2005-02-14, 23:43 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #9 : 2005-02-14, 23:47 »
Sorki, odpisywałam na post Elfi, twój jeszcze mi się wtedy nie wyświetlił... :oops:
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #10 : 2005-02-14, 23:53 »
Cytuj

O nie słyszałem o tkich ale sznaucerki mają sztywną sierść dlatego  

O czym nie słyszałeś ???? o takich odkurzaczach, czy o sznaucerach......... ;)

Cytuj

Szzzpaner...  

A co to ma wspólnego ze szpanowaniem???

Cytuj

charon to było stwierdzenie niedoświadczonej osoby nie wiedzącej nic o tej rasie

 :?: ..........bez komentarza..........
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #11 : 2005-02-14, 23:58 »
Cytuj

A co to ma wspólnego ze szpanowaniem???


Ojoj... tam były uśmieszki -> :) Żarcik, że nie masz takich problemów z gubieniem sierści jak większość z nas... Sorki, jeśli uraziłam... :oops:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #12 : 2005-02-14, 23:58 »
Elfi mówie o sobie a nie o Tobie bo źłe przeczytałem post. :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #13 : 2005-02-15, 00:00 »
Ale nam się pogmatwoło... dowód, że za późna poraz na pisanie postów... :)

EDIT: To zmieniając temat, niech ktoś napisze
Cytuj

O co chodzi dokladnie z tymi odkurzaczami o filtru wodnym :>?
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #14 : 2005-02-15, 00:05 »
Cytuj

Ojoj... tam były uśmieszki ->  Żarcik, że nie masz takich problemów z gubieniem sierści jak większość z nas... Sorki, jeśli uraziłam...
_________________



Cytuj

Elfi mówie o sobie a nie o Tobie bo źłe przeczytałem post.


OK.......... :wink:

A ten odkurzacz to nic innego jak zwykly , z tym ,że zamiast typowych filtrów (tych papierowych) ma zbiornik, do którego wlewa się wodę. Wszystkie brudy (sierść, kurz itp.) odkyrzacz pochłania do tego zbiornika. Zaleta tych odkurzaczy jest duża moc ssania i to, że wszelkie roztocza są pochłaniane i nie wydostaja się na zewnątrz z tej drugiej strony odkurzacza, a pozostają w wodzie. Jedynym felerem  jest ich cena. (takie najprostsze mogą kosztować ok. 1000 zł w zwyż).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedz #14 : 2005-02-15, 00:05 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #15 : 2005-02-15, 00:08 »
Cytuj

Jedynym felerem jest ich cena


Hm... jeśli są naprawde dobre, to cena nie jest tak dużym problemem, jeśli produkt ma służyć dłuuugo i od razu się nie zepsuć to może warto... Muszę obgadać z władzą (mama) :)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #16 : 2005-02-15, 09:10 »
ja mam w z filtrem wodnym, trzyma sie już dobre 5 lat i nadal działa bardzo sprawnie, naprawde polecam. ten akurat moi rodzice kupili kiedy taki gościu przyszedł i go nam prezentował.

a jeszcze jedną z ich zalet jest to, że można nim ściągać wodę z dywanów, albo np. kawę dosłownie wszystko

ja mam jeszcze do niego różne ssawki wymienne i trzepaczkę, która zbierze dosłownie wszystko ponieważ ma w środku szczotki które sie obracają

a odkurzacz nazywa się rainbow ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #17 : 2005-02-15, 09:17 »
Cytuj

że można nim ściągać wodę z dywanów, albo np. kawę dosłownie wszystko


Łooo... ale super! :shock: To jest niezłe!

He he, będę napastowac mamę o taki... :) (Ile można działać starym gratem, od którego kabel się nie chowa, końcówka ma odłamane kółko i ch******* ciężki :P )
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #18 : 2005-02-15, 09:22 »
Cytuj

ja mam w z filtrem wodnym, trzyma sie już dobre 5 lat i nadal działa bardzo sprawnie, naprawde polecam. ten akurat moi rodzice kupili kiedy taki gościu przyszedł i go nam prezentował.


Dokładnie o ten mi chodziło!!  Własnie o Rainbow. Cena jego jest niestety bardzo wysoka (ok, 3.000 zł czy nawet 4.000zł), ja sie tym interesowałam kilka ładnych lat temu (ok 10) i wiem,że jest niezawodny. Wszystkie kurze wyczyści. rewelacyjnie sie sprawdza nawet jako "odroztoczacz" np. poduszek czy ogolnie pościeli. Wystarczy włożyć poduche do worka foliowego i włożyć rurę z ssawka. To co zobaczycie w wodize będzie  :shock:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #19 : 2005-02-15, 09:25 »
no to jest bardzo dobre, wysysa niemalże do sucha :wink:

tylko jak ja ściagałam siuśki psa to potem musiałam rure czyścić żeby nie śmierdziało i wogule :P

a i on też nie powiem lekki nie jest ale na kółkach więc looz ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #20 : 2005-02-15, 09:27 »
JA osobiście mam odkurzacz z filtrem wodnym,ale jego metoda polega tylko na tym,że całe"paprochy" i kurz są topione w wodzie,a nie w worku...
Ja mam firmy Optimum i kosztował coś koło 500zł..
FAktycznie i pierze i zbiera wodę i topi "syf"w wodzie. :)

JA na sierść,nitki,włosy(kiedyś strasznie mi wychodziły)znalazłam sposób...Kupiłam zwykły,mały odkurzacz Elf ZELMERA i do niego dokupiłam elektroszczotkę(koszt ok.120zł).Podchodzi tylko do Zelmera.Od tamtej pory ani jednego włoska na dywanie nie widzę!!Rewelacja!! :D
Ten Elf ma moc 1300W,jest malutki,poręczny i naprawdę działa cudownie.Tylko jego używam,piorący tylko raz na jakiś czas,jak jest taka potrzeba.Jest dużo lepszy(oczywiście z elektroszczotką)niż ten piorący...Zbiera WSZYSTKIE włosy :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedz #20 : 2005-02-15, 09:27 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #21 : 2005-02-15, 10:18 »
Ja sobie inaczej poradziłam z sierścią na dywanach, hehehe, po prostu w większości pomieszczeń je zdjęłam teraz mam mniej odkurzania. :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #22 : 2005-02-15, 10:24 »
Cytuj

Ja sobie inaczej poradziłam z sierścią na dywanach, hehehe, po prostu w większości pomieszczeń je zdjęłam teraz mam mniej odkurzania.


We własnym mieszkaniu też nie będę miała dywanów, nie lubie ich... :evill: Ale póki co... :(
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #23 : 2005-02-15, 11:27 »
Meggy tzn mi sie wydaje ze ten wodny co masz jest gorszy od opisywanego przez dziewczyny. dla porownania: cena 500 a 3000 zł ^^

ja mam taki zwykly stary beznadziejny. na pytanie 'maaaaaamooo kup nowy odkurzacz' slysze ' srutututu ale my bedziemy miec centralny'  (czyli tak samo normalny jak obecny, tyle ze rura wychodzaca ze sciany)  :lol:

Meggy

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #24 : 2005-02-15, 11:43 »
Yassue!Niewiem czy gorszy,skoro spełnia swoją rolę... :) Też pierze,też zbiera...JA kupowałam w hurtowni,niewiem jak jest cena sklepowa...Fakt jest faktem,ze piorący odkurzacz włosów do końca nie zbierze...NAwet z dużą mocą wgniecionych nie wyciągnie..JA juz próbowałam i nic... :( Dopiero szczota wyciągnęła wszystko co mogła,do tego stopnia,że po uzyciu z pierwszym razem dwa razy musiałam ją czyścić. :roll:
Cytuj

dla porownania: cena 500 a 3000 zł ^^

Rekalma dźwignia handlu..Dla ropównania..Firma AMC(gary)powstała dużo wcześniej niż Zepter..Zepter ma olbrzymią reklamę,a ich gary są cholernie drogie..Ja ma AMC( Alfa Metal Craft)dużo lepiej spełniające swoją rolę(Zepter wycofał pokrywy szybkowarowe,bo przy odkręcaniu pokrywa"wybuchała").AMC jest mało znaną firmą,nie reklamującą się,a z tego co wiem lepszą od Zeptera..Ale to już inna sprawa.. :D

W każdej dziedzinie reklama to podstawa..Jeśli dobrze zareklamujesz cukierka,to i za 5000zł go sprzedaż... ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #25 : 2005-02-15, 11:50 »
Mój koelga sobie kupuje prawdpodobnie sznaucera :D:D:D:D:D i ja mu doradziłem żeby kupoił pieprz z sola bo są najpiekniejsze :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #26 : 2005-02-15, 12:06 »
my w domu ze wzgledu na zwierzeta nie mamy ani jednego dywanu.
Co nie znaczy z enie odkurzamy,wrecz przeciwnie robimy to co dziennie tyle z enie potrzebujemy odkurzacza o tak duzej mocy bo logiczne ze klebki siersci fruwajace po parkiecie latwiej wciagnac niz te wbite w dywan.

powodzenia  :wink:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #27 : 2005-02-15, 12:09 »
Ja mam dywany i mam tylko kota ale przy 3 kotach i jedym piesku też bym sie zdecydował nie mieć dywanów ale jeden bym sobie napewno zostawił  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedz #27 : 2005-02-15, 12:09 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #28 : 2005-02-15, 12:22 »
Cytuj

Mój koelga sobie kupuje prawdpodobnie sznaucera  i ja mu doradziłem żeby kupoił pieprz z sola bo są najpiekniejsze


Mi się najbardzie podobają takie speudopodpalane... nie wiem jak to sie nazywa... :oops:

Cytuj

Co nie znaczy z enie odkurzamy,wrecz przeciwnie robimy to co dziennie tyle z enie potrzebujemy odkurzacza o tak duzej mocy bo logiczne ze klebki siersci fruwajace po parkiecie latwiej wciagnac niz te wbite w dywan.


I o to chodzi! :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odkurzacz, odkurzanie
« Odpowiedź #29 : 2005-02-15, 12:25 »
Cytuj

Mi się najbardzie podobają takie speudopodpalane... nie wiem jak to sie nazywa...  

Są czarne,czarno-srebrne,białe i pieprz z solą... :D
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 31 zapytaniami.